Новини МГУ

В МГУ відбувся Польсько-Український діалог

Подорожі та життя МГУ
21 листопада 2019 року в Міжнародному гуманітарному університеті (МГУ) відбувся Круглий стіл на тему «Польсько-Український діалог: історичний аспект та перспективи співробітництва», який було присвячено Дню Незалежності Польщі та Дню Гідності та Свободи. У заході взяли участь представники наукових шкіл Західної Польщі та Півдня України, а також студенти з двох країн.
На відкритті Круглого столу її учасників привітав ректор МГУ, доц. Громовенко К.В., який поздоровив учасників зі святом та вручив польським гостям фірмові сувеніри університету.
У своїх доповідях професори Познанського університету ім. Адама Міцкевича (Польща) Агнежка Савіч, Петро Окулевіч та Станіслав Янковяк зазначили, що, не дивлячись на відсутність східної політики у сучасній Польщі та залежність політики Польщі від Євросоюзу, українці та поляки не мають спиратись лише на минуле, а повинні будувати спільне майбутнє. Польські гості також відмітили недоліки сучасної польської політики та політики Євросоюзу щодо України. Втім, як відмітила проф. Агнежка Савіч: «якщо одна людина хоче зрозуміти іншу, вона зрозуміє її будь-якою мовою».
Польські та вітчизняні науковці також обговорювали можливості вступу України до ЄС, який через низку проблем, нажаль, зараз є не на часі. Також професори Янковяк С. та Крижановський А.Ф. (МГУ) дискутували на тему відкриття ринку землі, що є зараз актуальною для України.
Завідувач кафедри історії України ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського, д.і.н. Красножон А.В. нагадав присутнім про тісні одесько-польські стосунки у 19 столітті, коли Одеса ставала притулком для багатьох поляків. Д.і.н., професор кафедри історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова, проф. Гончарук Т.Г. згадав про спільні
проблеми та визвольні рухи, що об’єднують український та польський народи. Доценти кафедри історії та етнографії України ОНПУ Мельник О.В. та Федорова А.І. акцентували у своїх виступах на використанні історичної пам’яті та надуманих конфліктів задля розбрату між двома братніми народами, а також про родинні історії, що поєднують український та польській народи. Декан факультету лінгвістики та перекладу МГУ, д.філол.н., проф. Зубов М.І. згадав відомих поляків, що мешкали на Півдні України та наголосив на спільних моментах задля збереження духовної єдності та виховання наших студентів у цьому дусі. Представник МГУ, к.і.н., доц. Піщемуха В.Г. згадав відомих поляків, що заклали підвалини об’єднаної Європи.
Своє бачення поточних проблем та перспектив співробітництва висловили також й студенти з МГУ (Назо Ю.) та Познанського університету. Круглий стіл відбувся у дружньому форматі взаємної поваги та толерантності.
Учасники заходу вирішили розвивати стосунки між науковими школами, викладачами та студентами двох країн та домовились про проведення спільних наукових конференцій у Польщі та Україні, а також про спільні дослідження та публікації.
Made on
Tilda