Новини МГУ

21 травня 2021 року в Міжнародному гуманітарному університеті м. Одеси була проведена ділова гра «Відкрите судове засідання»

За участю здобувачів за напрямом підготовки «Право» "Міжнародне право" "Правоохоронна діяльність" ІПЕМВ МГУ та професійного судді Малиновського районного суду м. Одеси Крижановського Олега Валентиновича; професійних публічних обвинувачів (прокурорів) Одеської обласної прокуратури Вінницької Анжели Миколаївни та Пермякової Лариси Дмитрієвни, професійного адвоката Калімбета Ігоря Леонідовича.
В якості правового консультанта при підготовці ділової гри відкритого судового засідання кримінального провадження виступав екс-суддя Вищого спеціалізованого суду щодо розгляду кримінальних та цивільних справ Крижанівський Валентин Яковлевич.
Зі вступним словом до початку проведення ділової гри виступили директор Інституту права, економіки та міжнародно-правових відносин, доцент Тицька Яна Олександрівна та завідувач кафедри кримінального права, процесу та криміналістики професор Подобний Олександр Олександрович.
Організовано було проведення ділової гри кафедрою кримінального права, процесу та криміналістики ІПЕМВ МГУ.
Присутніми на діловій грі були здобувачі 3-го та 2-го курсів за напрямом підготовки «Право» ІПЕМВ МГУ, 2-го курсу за напрямом підготовки «Правоохоронна діяльність» ІПЕМВ МГУ та 3-го курсу за напрямом підготовки «Право» Фахового коледжу МГУ.
При розгляді «кримінального провадження» за обвинуваченням у вчиненні крадіжки з проникненням у приміщення (ст.185 ч. 3 КК України)», особлива увага була приділена дотриманню кримінально-процесуальних норм та правильності кваліфікації злочину. Але, з метою кращого засвоєння студентами змісту кримінально-процесуальних норм, суддя спеціально зробив дві помилки щодо дотримання норм КПК України, а у перерві засідання ці помилки були виявлені студентами з посиланням на відповідні норми КПК України.
«Судове засідання» було правильно оформлене і закінчилось оголошенням «обвинувального вироку».
Після закінчення ділової гри професійні судді та прокурори відповіли на питання здобувачів щодо змісту окремих норм Кримінального процесуального кодексу та Кримінального кодексу України, а також діяльності суду та прокуратури.
Проведений захід засвідчив велику зацікавленість здобувачів не тільки до порядку проведення судового засідання, а й до роботи органів суду і прокуратури.

Made on
Tilda