Новини МГУ

Обговорення та перегляд освітніх програм за спеціальністю «Психологія» для бакалаврів і магістрів.

Міжнародний гуманітарний університет завжди працює на випередження часу, враховуючи усі виклики часу. Кожен наш випуск максимально підготовлений під сьогоденні реалії. Саме тому, днями на Факультеті лінгвістики та перекладу на Кафедрі педагогіки та психології у змішаному режимі (онлайн та офлайн) відбулося відкрите засідання кафедри, на якому були присутні науково-педагогічні працівники, викладачі кафедри, стейкхолдери, здобувачі, запрошені гості.

Метою заходу було обговорення та перегляд освітніх програм за спеціальністю «Психологія» для бакалаврів і магістрів.

У обговоренні взяли участь стейкхолдери: директорка Одеського Інклюзивно-ресурсного центру №5, С.О. Герега; директор «Психологічного простору» «ЦДК» А.С. Бортов; директорка «Навчально-оздоровчого центру «ДАО», В.І. Босько; Голова правління ГО «Альянс ментального здоров’я», М.М. Пермяков; президент Асоціації дитячих, сімейних, перинатальних психологів, медиків, педагогів «Психея», Г. Шпатаковська.

Серед здобувачів вищої освіти спеціальності Психологія першого (бакалаврського) рівня були присутні: Неділько Злата, Квач Ірина.
Серед здобувачів вищої освіти спеціальності Психологія другого (магістерського ) рівня - Абдуллаєв Марат, Гунія Зоя.

На зустрічі проаналізували ефективність і якість поточних освітніх програм, здійснили уточнення проєкту освітньої програм на наступний навчальний рік, обговорили питання готовності ОПП до акредитації, також розглянули питання про перегляд компонентів діючих освітньо-професійних програм «Психологія» на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти у відповідності до запитів роботодавців.

Так, А.С. Бортов запропонував додати в ОПП «Психологія» для магістрів ОК «Психологічна реабілітація військових та їх родинам» або ввести в якості модуля в таку ОК, як «Теорія і практика психологічної реабілітації та інклюзивного супроводу».

С.О. Герега звернула увагу на необхідність внесення до ОПП для магістрів дисципліни «Психологія розвитку».

М.М. Пермяков зазначив, що в ОПП «Психологія» для бакалаврів бажано внести дисципліну «Пропедевтика психіатрії» та додати в якості окремої теми при викладанні дисципліни «Напрями сучасної психотерапії».

В.І. Босько запропонувала додати до вибіркових дисциплін в ОПП для магістрів «Позитивну психотерапію».

Також разом зі стейкхолдерами та здобувачами обговорювалось питання щодо удосконалення організації проходження практик під час навчання.

Викладачі кафедри педагогіки а психології висловлюють подяку всім членам присутнім за підтримку освітньо-професійних програм і сподіваються на подальшу співпрацю!