Майбутні оператори кіно і телебачення удосконалюють свою майстерність

Хто такий оператор кіно і телебачення? Це той, хто з перших секунд бачить вдалий кадр! Це той, хто помічає у сірій повсякденності яскравий колорит! Це той хто першим бачить шедевр, що згодом стає блокбастером! Твоя професія полягає у з зйомках кіно, телепередач, кліпів, роликів та інших проектів, що принесуть тобі славу та визнання!

Здобувачі кафедри кіно і телебачення, які обрали творчу професію оператора кіно і телебачення продовжують набувати різноманітні спеціальні і загальні знання та практичні навички як за основною спеціальністю, так і з суміжних фахів – режисури, художнього оформлення тощо.

Як свідчать реалії сьогодення для реалізації поставлених завдань оператор повинен бути не просто фіксатором дійсності. В процесі створення фільму, або телевізійної програми, оператор повинен досконало розуміти задум режисера, особливості його творчого мислення. Неодмінною вимогою є і чітке розуміння виду і жанрової своєрідності екранного твору, над створенням якого працює знімальна група. Документальний, пізнавальний, суто розважальний або філософський постановочний твори – зазвичай зовсім різні сфери не тільки режисерської, але й операторської творчості і мають специфічні для кожного виду дуже значні відмінності.

За словами завідувача кафедри кіно і телебачення професора Ярослава Лупія сучасний оператор кіно і телебачення повинен досконало знати можливості кіно-, відео- та освітлювальної техніки, оптики й оптичних пристосувань, допоміжної операторської техніки, фотоматеріалів і електронних матриць відеоапаратури, принципи природного та штучного освітлення тощо. Адже саме від оператора залежить, як будуть виглядати дійові особи, наскільки виразними будуть виглядати на екрані середовище дії та її атмосфера. І головне – чи буде зображення відповідати режисерському задуму, адже зміст екранного твору формує режисер, але побачити його можна тільки очима оператора.

– Опанування цієї професії – складний, але щасливий шлях вияву власного творчого потенціалу. Це тривала, але плідна робота, яка заслуговує на те, щоб віднестися до неї серйозно. Адже це – вибір власної долі, – підкреслив науковець.