Міжнародний гуманітарний університет - партнер проєкту програми «Erasmus+ Сприння академічній свободі в Україні»

Міжнародний гуманітарний університет є партнером проекту Еразмус+ "Сприяння академічній свободі в Україні (FreeAc)" (2023-1-AT01-KA220-HED-000164930)

12-13 червня 2024 року Австрійське агентство з питань освіти та інтернаціоналізації (OeAD) організувало у Відні важливий захід - Семінар зі співробітництва Еразмус+ для австрійських та українських закладів вищої освіти, який сприяв зміцненню співпраці між австрійськими та українськими університетами. Цей захід мав на меті зміцнити існуючі зв'язки та дослідити нові напрямки співпраці між двома країнами у сфері вищої освіти. Учасники заходу обговорили різноманітні теми, пов'язані з академічними обмінами, спільними дослідницькими проектами та розвитком освіти. Значну увагу було приділено можливостям, доступним для студентів та викладачів, включаючи стипендії, стажування та інші види підтримки.

В рамках дискусії учасники поділилися власним досвідом та кращими практиками. На цьому заході Світлана Андрейченко, як представник Міжнародного гуманітарного університету, та Ліза Гешль з Університету м. Грац (Австрія) презентували проєкт Еразмус+ "Сприяння академічній свободі в Україні (FreeAc)" як приклад належної практики співпраці між українськими та австрійськими університетами.

З 1 грудня 2023 року Міжнародний гуманітарний університет став партнером цього трирічного проєкту. Проєкт FreeAc є важливою ініціативою, присвяченою просуванню академічної свободи у закладах вищої освіти України. Проєкт має на меті пом'якшити наслідки втрати талантів та відтоку мізків з України шляхом посилення міжінституційної співпраці з вищими навчальними закладами ЄС та сприяння свободі українських науковців досліджувати, навчатися, викладати та поширювати результати своїх досліджень.

В рамках проекту студентам та викладачам Міжнародного гуманітарного університету буде запропоновано низку безкоштовних онлайн-лекцій/семінарів/вебінарів. Викладачі університету матимуть можливість прочитати лекції в кількох європейських університетах. У липні 2025 року в Університеті Адама Міцкевича в Польщі відбудеться літня школа на тему "Академічна свобода в умовах збройного конфлікту", в якій візьмуть участь викладачі та студенти МГУ.

Підсумовуючи, можна сказати, що захід був успішним у сприянні налагодженню нових та зміцненню існуючих партнерських відносин з метою підвищення рівня освіти в обох країнах. Організатори та учасники висловили впевненість, що результати заходу матимуть позитивний вплив на розвиток вищої освіти в Австрії та Україні, а також сприятимуть зміцненню їхніх академічних та культурних зв'язків.