Новини МГУ

Бібліотека НУ «Одеська юридична академія» навчає аспірантів та викладачів МГУ

Навчання
Згідно нещодавно підписаному договору між бібліотеками Міжнародного гуманітарного університету (МГУ) та НУ «Одеська юридична академія» (НУ «ОЮА») здобувачі вищої освіти та викладачі МГУ мають можливість користуватись каталогами, підписними та іншими ресурсами бібліотеки НУ «ОЮА», до яких входять сотні тисяч томів літератури, електронні бібліографічні, наукометричні та повнотекстові бази, такі як Scopus, Web of Science, ScienceDIrect, SpringerNature, тощо. Такі ресурси необхідні для проведення досліджень, написання статей, дисертацій та інших наукових робіт. Саме тому, науково-методичний семінар на тему «Research&Library skills: весняний сезон», що був проведений керівництвом та співробітниками наукової бібліотеки НУ «ОЮА» 23.03.2021 р. викликав інтерес з боку аспірантів та викладачів МГУ.
Цей семінар вийшов розширеним та охопив кілька важливих аспектів роботи науковців з бібліотечними та інформаційними ресурсами. На початку заходу, директор бібліотеки, к.б.н. Іванійчук Т.Ю. розповіла присутнім про бібліометричні та наукометричні системи, їх значення для науковців та можливості використання. Аспіранти та викладачі МГУ дізнались історію наукометрії, про бібліометричні показники журналів, вчених та організацій і як їх визначати. Таїсія Юріївна також навчила присутніх користуватись електронним каталогом бібліотеки. Далі її колега Хадеєв Є. розповів про репозиторії та їх види, цифровий ідентифікатор DOI, реєстр вчених ORCID, тощо. Наступні доповіді працівників бібліотеки були присвячені важливим питанням дотримання академічної доброчесності, виявлення та боротьбі з плагіатом, вони містили практичні кейси із користування міжнародними наукометричними базами Scopus та Web of Science.
Наприкінці семінару доповідачі відповіли на запитання аспірантів та викладачів МГУ щодо практичних аспектів реєстрації та користування наукометричними базами, певних проблем забезпечення академічної доброчесності, тощо.
Адміністрація МГУ та усі присутні висловлюють вдячність керівництву та співробітникам наукової бібліотеки НУ «ОЮА» за цікавий і корисний семінар, що розширює компетентності молодих та досвідчених науковців і дозволяє їм краще орієнтуватись у інформаційно-науковому просторі та покращувати результати власних досліджень.
Made on
Tilda