Новини МГУ

МГУ приймає участь у Європейських інноваціях для соціальних змін

Сучасні соціальні проблеми є складними та багатогранними, та їх вирішення потребує мультидисциплінарних підходів та інновацій. Для їх розробки та впровадження у практику та політику європейських країн два роки тому було започатковано науково-практичний проєкт CA18236 «Multi-disciplinary innovation for social change» (SHIINE), що фінансується Єврокомісією. В рамках нього створено Загальноєвропейську лабораторію інновацій, що має готувати студентів до майбутнього працевлаштування шляхом інтеграції освітніх програм у діяльність лабораторії, а також підтримку установ, які відіграють важливу роль у розробці відповідної політики.
Маючи великий досвід у здійсненні соціальних проєктів та відповідний науковий потенціал, Міжнародний гуманітарний університет (МГУ) у цьому році долучився до проєкту SHIINE та представляє у ньому Україну.
21-22 жовтня 2021 р. в Університеті Авейру (Португалія) відбулися гібридні зустрічі комітету управління та робочих груп цього проєкту, в яких взяв активну участь представник МГУ – проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., проф. Гончарук Анатолій Григорович разом з представниками 31 країни Європи. Учасників зустрічі привітало керівництво Університеті Авейру, проректори з наукової роботи та інновацій.
Серед основних доповідей, які робити керівники проєкту – д-р Катрі-Ліз Лепік (Талліннський Університет, Естонія) та Дейвід Паркс (TheSkillMill, Велика Британія), а також представники кількох країн Європи, був і виступ проф. Гончарука А.Г. щодо успішного досвіду розповсюдження результатів проєкту на VII Міжнародній науково-практичній конференції «Перспективи ефективних управлінських рішень у бізнесі та проєктах», що відбулась у МГУ 16-17.09.2021 р., а також соціальних проєктів нашого університету. Присутні високо оцінили роль МГУ у проєкті SHIINE та у створенні належних умов для розробки та впровадження мультидисциплінарних інновацій для соціального розвитку.
Протягом зустрічі у Авейру, учасники комітету управління SHIINE заслухали та затвердили наукові та організаційні звіти, прийняли нових учасників, а також затвердили бюджет проєкту та визначились з головними завданнями на наступний грантовий період, що має розпочатись вже 1 листопада 2021 р.
Таким чином, представляючи Україну у важливому Європейському проєкті, МГУ відіграє активну роль у запровадженні мультидисциплінарних інновацій для соціальних змін та наближенні освітніх програм до реальних потреб майбутньої економіки.
Міжнародні проекти Наука
Made on
Tilda